Price ₹
5,00,000.00
₹5,00,000.00
| General Details: | |
| Model | weathering tester |
| Others: | |
| Model | PSPL |
| Brand | Presto |
| Country of Origin | Made in India |
| Display Type | Touch Screen |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Humidity Range | 0-95 % rh |
| Light Source Type | UV |
| Material | Mild Steel |
| Power Source | Electric |
| Stability of Temperature | +-2 Degree C |
| Temperature Range | 10-60 degree c |
| Use for | Industrial & Laboratory |
| Voltage | 220 V |
| Weight | 150 kg |
Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| GST | 06AAACP9778K1ZR |
| Year of Establishment | 2017 |
| Number of Employees | 201 - 500 |
| Turnover | 1000+ |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: