Price ₹
95,000.00
| Model | Heat Sealer Tester |
| Others: | |
| Air Pressure | 6 Bar |
| Brand | PRESTO |
| Capacity | 500 Pouch/Hour |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | Mild Steel |
| Model Name/Number | PLHS-22 Prima |
| Phase | Single Phase |
| Temperature | Ambient to 350 Degree Celsius |
| Usage/Application | Sealing Pouches |
| Voltage | 220 V |
Price ₹
95,000.00
| Model | Laboratory Heat Sealer |
| Others: | |
| Air Pressure | 6 Bar |
| Brand | PRESTO |
| Capacity | 500 Pouch/Hour |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | Mild Steel |
| Model Name/Number | PLHS-22 Prima |
| Phase | Single Phase |
| Temperature | Ambient to 350 Degree Celsius |
| Usage/Application | Sealing Pouches |
| Voltage | 220 V |
Price ₹
95,000.00
| Model | Laboratory Testing Equipment |
| Others: | |
| Air Pressure | 6 Bar |
| Brand | PRESTO |
| Capacity | 500 Pouch/Hour |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | Mild Steel |
| Model Name/Number | PLHS-22 Prima |
| Phase | Single Phase |
| Temperature | Ambient to 350 Degree Celsius |
| Usage/Application | Sealing Pouches |
| Voltage | 220 V |
Price ₹
95,000.00
| Model | Laboratory Testing Instruments |
| Others: | |
| Model Name/Number | PLHS-22 Prima |
| Phase | Single Phase |
| Temperature | Ambient to 350 Degree Celsius |
| Usage/Application | Sealing Pouches |
| Voltage | 220 V |
| Air Pressure | 6 Bar |
| Brand | PRESTO |
| Capacity | 500 Pouch/Hour |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | Mild Steel |
Price ₹
1,00,000.00
| Model | Mild Steel Laboratory Heat Sealer Prima |
| Material | Mild Steel |
| Others: | |
| Air Pressure | 6 Bar |
| Brand | PRESTO |
| Capacity | 500 Pouch/Hour |
| Frequency | 50 Hz |
| Model Name/Number | PLHS-22 Prima |
| Phase | Single Phase |
| Temperature | Ambient to 350 Degree Celsius |
| Usage/Application | Sealing Pouches |
| Voltage | 220 V |
if you are interested, please fill the below details: