Price ₹
45,000.00
| General Details: | |
| Model | Color Matching Cabinet |
| Others: | |
| Brand | PRESTO |
| Country of Origin | Made in India |
| Cwf Light | Yes |
| Display | HMI Based Touch Screen Display |
| Mobility | Portable |
| Model No / Item Code | PMC 3.0 Prima Series |
| Number Of Lights | "D65", "TL84, "UV", "CWF" and "TFL |
| Operated System | Touch Screen and remotely |
Price ₹
45,000.00
| General Details: | |
| Model | colour matching cabinet |
| Others: | |
| Brand | PRESTO |
| Country of Origin | Made in India |
| Cwf Light | Yes |
| Display | HMI Based Touch Screen Display |
| Mobility | Portable |
| Model No / Item Code | PMC 3.0 Prima Series |
| Number Of Lights | "D65", "TL84, "UV", "CWF" and "TFL |
| Operated System | Touch Screen and remotely |
Price ₹
20,000.00
| General Details: | |
| Material | Wood or Steel |
| Number Of Lights | Five |
| Angle Of Viewing Booth | 45 Degree |
| No Artificial Daylight | Two |
| Others: | |
| Brand | PRESTO |
| Cwf Light | One |
| Item Code | Spectrum-I-Asia |
| Mobility | Portable |
| Model No / Item Code | CMC Spectrum - I (Asia) |
| Usage/ Application | Industrial |
| Uvb Light | One |
Price ₹
10,000.00
| General Details: | |
| Angle Of Viewing Booth | 45 Degree |
| No Artificial Daylight | Two |
| Others: | |
| Brand | PRESTO |
| Item Code | Spectrum-III-EURO |
| Mobility | Portable |
| Model No / Item Code | Spectrum III (EURO) |
| Tf Light | One |
| Usage/ Application | Industrial |
Price ₹
20,000.00
| General Details: | |
| Material | Wood Or Steel |
| No Artificial Daylight | Two |
| Others: | |
| Brand | PRESTO |
| Cwf Light | One |
| Dimensions | 675mm x 455mm x 400mm |
| Item Code | Spectrum-II-USA |
| Light Source | D65 |
| Mobility | Portable |
| Model No / Item Code | Spectrum III - (USA) |
| Usage/ Application | Industrial |
| Viewing Geometry | 45 Degree |
Price ₹
10,000.00
| General Details: | |
| Number Of Lights | 7 |
| Angle Of Viewing Booth | 45 Degree |
| Others: | |
| Dimensions | 675mm x 455mm x 400mm |
| Item Code | USA |
| No. of D-65 lights | 2 |
| No. of U-30 lights | 1 |
| Time Totalizer Least Count | 1/10 h |
| Viewing Booth Material | Wood or Steel |
Price ₹
20,000.00
| General Details: | |
| Number Of Lights | "D65" |
| Others: | |
| Brand | PRESTO |
| Country of Origin | Made in India |
| Cwf Light | Yes |
| Display | HMI Based Touch Screen Display |
| Mobility | Portable |
| Model No / Item Code | PMC 3.0 Prima Series |
| Operated System | Touch Screen and remotely |
Price ₹
10,000.00
| Others: | |
| Brand | Presto |
| Country of Origin | Made in India |
| Minimum Volume | 1 ml |
| Mobility | Portable |
| Std Glass Filters | 5 Filters |
| Wavelength Range | 400-680 nm |
if you are interested, please fill the below details: