Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| General Details: | |
| Usage/Application | Paper and packaging |
| Others: | |
| Brand | PRESTO |
| Item Code | M-95 |
| Maximum Capacity | 95 g |
| Model Name/Number | M90 |
| Pan Size | 3.5 in per 90 mm |
| Power | 120 or 240 VAC 50 per 60 Hz |
| Size/Dimension | 8.3 x 7.7 x 14.0 in. per 211 x 180 x 355 mm |
| Temperature Range | 40 to 200 degree C |
| Weight | 11.5 lb per 5.23 kg |
Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
| GST | 06AAACP9778K1ZR |
| Year of Establishment | 2017 |
| Number of Employees | 201 - 500 |
| Turnover | 1000+ |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: