Price ₹
0.00
| General Details: | |
| Model | Moisture Analyzer |
| Others: | |
| Maximum Capacity | 90 g |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | PRESTO |
| Country of Origin | Made in India |
| Display Type | Digital |
| Language | English |
| Model Name/Number | M-95 |
| Power | 100 - 120 VAC 5A 50/60 Hz |
| Readability | 0.01%/0.001 g |
| Size/Dimension | 8.3 x 7.7 x 14.0 in. per 210 x 180 x 355 mm |
| Temperature Range | 40 to 200 degree C |
| Usage/Application | Industrial and Laboratory |
| Weight | 11.5 lb per 5.23 kg |
if you are interested, please fill the below details: