Price ₹
5,000.00
₹5,000.00
| General Details: | |
| Mobility | Portable |
| Wavelength Range | 700 nm |
| Illumination | 45/0 method |
| Others: | |
| Brand | PRESTO |
| Data Storage | Upto 15000 sample and 1000 standards |
| Detector | Silicon Photodiode |
| Dimensions | 90 x 77 x 230 mm |
| Display | Capacitive |
| Integrating Sphere Size | 58mm |
| Item Code | TP800 |
| Light Source | Combined LED sources |
| Measuring Aperture | 8 mm |
| Measuring Time | About 1.5s |
| Model No / Item Code | TP800 |
| Power | Li-on battery(Lithium Ion) |
| Repeatability | Standard deviation with in delta E * ab0.04 (avg. on 30 measurement with standard white plate.) |
| Usage / Application | Industrial Use |
Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| GST | 06AAACP9778K1ZR |
| Year of Establishment | 2017 |
| Number of Employees | 201 - 500 |
| Turnover | 1000+ |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: