Price ₹
80,000.00
| General Detail: | |
| Modal | Gloss Meter |
| Others: | |
| Display Type | Capacitive |
| Measurement Angle | 20/60/85 |
| Battery | Li-on battery (Lithium Ion) |
| Brand | PRESTO |
| Communication Port | USB |
| Division Value | 0.1GU |
| Gloss Range | 0-1000 GU |
| Model Name/Number | TKT 862 |
| Size/Dimension | 90 x 77 x 230 mm |
| Surface Type | Plastics and polymers |
| Usage/Application | Industrial |
Price ₹
80,000.00
| General Detail: | |
| Modal | Gloss Meter Manufacturer |
| Others: | |
| Display Type | Capacitive |
| Measurement Angle | 20/60/85 |
| Battery | Li-on battery (Lithium Ion) |
| Brand | PRESTO |
| Communication Port | USB |
| Division Value | 0.1GU |
| Gloss Range | 0-1000 GU |
| Model Name/Number | TKT 862 |
| Size/Dimension | 90 x 77 x 230 mm |
| Surface Type | Plastics and polymers |
| Usage/Application | Industrial |
Price ₹
80,000.00
| General Detail: | |
| Modal | Gloss Meter Price |
| Others: | |
| Display Type | Capacitive |
| Measurement Angle | 20/60/85 |
| Battery | Li-on battery (Lithium Ion) |
| Brand | PRESTO |
| Communication Port | USB |
| Division Value | 0.1GU |
| Gloss Range | 0-1000 GU |
| Model Name/Number | TKT 862 |
| Size/Dimension | 90 x 77 x 230 mm |
| Surface Type | Plastics and polymers |
| Usage/Application | Industrial |
Price ₹
80,000.00
| General Detail: | |
| Modal | Paint Gloss Meter |
| Others: | |
| Usage/Application | Industrial |
| Battery | Li-on battery (Lithium Ion) |
| Brand | PRESTO |
| Communication Port | USB |
| Display Type | Capacitive |
| Division Value | 0.1GU |
| Gloss Range | 0-1000 GU |
| Measurement Angle | 20/60/85 |
| Model Name/Number | TKT 862 |
| Size/Dimension | 90 x 77 x 230 mm |
| Surface Type | Plastics and polymers |
Price ₹
5,000.00
| General Detail: | |
| Usage/Application | Industrial |
| Display Type | Capacitive |
| Others: | |
| Battery | Li-on battery (Lithium Ion) |
| Brand | PRESTO |
| Communication Port | USB |
| Division Value | 0.1GU |
| Item Code | TKT-862 |
| Model Name/Number | TKT 862 |
| Size/Dimension | 90 x 77 x 230 mm |
if you are interested, please fill the below details: