Price ₹
1,00,000.00
| General Details: | |
| Material | Stainless Steel |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
| Size | 18"x18"x18" |
| Others: | |
| Air-Flow Direction | Duel Air Flow |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | PRESTO |
| Delivery Time | 4 weeks |
| Display | Digital |
| Display Type | Digital |
| Door Type | Single Door |
| External Dimension | 455X455X455 |
| Features | Special T/P action to avoid overshooting of temperature Controlling |
| I Deal In | New Only |
| Item Code | PAAD-35 |
| Model Name/Number | PAAD - 35 |
| Oven Type | Cabinet Ovens |
| Power Source | 220 V |
| Temp Range | Upto 250 Degree C (Upper Ranges Available As per Requirement) |
| Temperature | 300 deg. Celsius |
| Usage/Application | WOOD |
| Voltage | 220V |
| Warranty | 1 Year |
if you are interested, please fill the below details: