Price ₹
25,000.00
| General Details: | |
| Power | 220V |
| Material | Mild Steel(Outer Body) Stainless Steel(Inner Body) |
| Frequency | 50 Hz |
| Frequency | 50 Hz |
| Usage/Application | Plastics |
| Brand | PRESTO |
| Others: | |
| Color | White |
| Item Code | HDT-VSP-500 |
| Power Supply | Single Phase |
| Temperature Range | Ambient to 250 degree C |
| Voltage | 220 V |
if you are interested, please fill the below details: