Price ₹
10,000.00
| Others: | |
| Angle of Notch | 45 degree |
| Depth of Notch | 2.5 mm plus minus 0.05 |
| Dimensions | 314 x 359 x 237 mm |
| Item Code | NC-22 |
| Micrometer Least Count | 0.01 mm |
| Micrometer Range | 0 to 25 mm |
| Model Name/Number | NC-22 |
| Power | 220V Ac |
| Standard Sample size | 12.7 x 64mm |
if you are interested, please fill the below details: