Price ₹
15,000.00
₹15,000.00
| General Details: | |
| Power | 220V |
| Material | Mild Steel |
| Others: | |
| Brand | PRESTO |
| Color | Blue and White |
| Dimensions (W x H x D) | 500 X 600 X 1240 mm |
| Display | Digital LED Display 7 segment |
| Item Code | PTL-0107 |
| Least Count | 200 gm |
| Model available in various Load Range | 500Kgf (250 Kgf on request) |
| Over Load Safety | Max Cap. of Machine set 80% |
| Test Speed | 24 Plus Minus 5 mm / min |
Order the Top Load Tester Digital For Jars for application-ready performance and dependable commercial use. Enquire now to get product details and the best deal from a trusted supplier.
Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| GST | 06AAACP9778K1ZR |
| Year of Establishment | 2017 |
| Number of Employees | 201 - 500 |
| Turnover | 1000+ |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: