Price ₹
95,000.00
₹95,000.00
| General Details: | |
| model | Tensile tester |
| Others: | |
| Brand | Presto |
| Capacity | 10 ton |
| Color | Havel Gray & Blue |
| Control Mode | LCD Display |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | Mild Steel |
| Phase | Single / Three phase |
| Power Supply | 220V |
| Usage/Application | Industrial & Laboratory |
| Voltage | 220V |
Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| GST | 06AAACP9778K1ZR |
| Year of Establishment | 2017 |
| Number of Employees | 201 - 500 |
| Turnover | 1000+ |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: