Price ₹
1,000.00
₹1,000.00
| General Details: | |
| Measuring Range | 0-1250 Microns |
| Others: | |
| Country of Origin | Made in India |
| measurement method | Based on Eddy current measurement method |
| Model Name / Number | TCT - NF01 |
| Power Supply | 2 X AA batteries |
| Size | 102mm X 66mm X 24mm |
| Thinnest Substrate | 0.4 mm |
| Type | NF |
| Weight | 99 g |
Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| GST | 06AAACP9778K1ZR |
| Year of Establishment | 2017 |
| Number of Employees | 201 - 500 |
| Turnover | 1000+ |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: