Price ₹
20,000.00
₹20,000.00
| General Details: | |
| Usage/Application | Industrial |
| Capacity | 100 Kg |
| Material | Mild Steel |
| Voltage | 220V |
| Others: | |
| Brand | PRESTO |
| Country of Origin | Made in India |
| Diameter | 800 x 800mm |
| Display | LED (Digital) |
| Frequency | 50 Hz |
| Item Code | PVT-100 |
| Load Capacity | 100-200 kg |
| Max Weight | 0-200 kg |
| Maximum Load Capacity | 100 Kg |
| Recommended Order Quantity | 1 |
| Model Name/Number | PVT-100 |
| Platform Length | Customisable |
| Size | 840 x 840 x 980 mm |
| Table Dimension | 800 x 800 mm |
| Warranty | 1 year |
| Work Surface | Stainless Steel |
Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| GST | 06AAACP9778K1ZR |
| Year of Establishment | 2017 |
| Number of Employees | 201 - 500 |
| Turnover | 1000+ |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: