Price ₹
20,000.00
₹20,000.00
| General Details: | |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Others: | |
| Control | Programmable Logic Control |
| Counter | 4-digit (Inbuilt in HMI) |
| Dimensions | 555 x 455 x 760 mm |
| Display | HMI (Touchscreen) TFT LCD 65536 Colors 480 x 272 pixels Size 4.3 Inch |
| Finish | Power coated Havel Gray & Blue combination finish and bright chrome / zinc plating for corrosion res |
| Max. range of counter | 9999 |
| Test Weight | 2 psi |
Order the Scuff Resistance Tester - Prima, 220 V for application-ready performance and dependable commercial use. Enquire now to get product details and the best deal from a trusted supplier.
Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| GST | 06AAACP9778K1ZR |
| Year of Establishment | 2017 |
| Number of Employees | 201 - 500 |
| Turnover | 1000+ |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: