Price ₹
0.00
₹0.00
| Model | Pull-Off Adhesion Tester |
| Others: | |
| Options | 10 mm, 14 mm, 50 mm circular, and 50 mm square |
| Pressurization rate | 0.1 to 1.5 MPa per second |
| Resolution | 0.01 MPa |
| Size | 360 mm long, 75 mm wide, 115 mm high |
| Weight | 4 kg with battery |
| Accuracy | ±1 percent FS |
| Dolly size | 20 mm circular by default |
| Max pull pressure | 0.7 to 24 MPa |
| Power | Rechargeable lithium battery |
Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| GST | 06AAACP9778K1ZR |
| Year of Establishment | 2017 |
| Number of Employees | 201 - 500 |
| Turnover | 1000+ |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: