Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| Others: | |
| Accuracy | plus minus 2% |
| Applications | Automotive |
| Brand | PRESTO |
| Color | Blue and white |
| Dial Gauge | 1 |
| Diameter of Punch | 20 plus minus 0.2 mm |
| Dimensions | 380 x 500 x 360 mm |
| Display type | Analogue |
| Feature | Dial gauge to measure the cupping |
| Handle | 1 |
| Item Code | PCM-02-Prima |
| Least Count | 0.01 mm |
| Material of Main Body | Mild Steel |
| Model No | PCM - 02 (Prima) |
| Range | Up to 25 mm |
| Sample Thickness | Up to 1.8 mm |
Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| GST | 06AAACP9778K1ZR |
| Year of Establishment | 2017 |
| Number of Employees | 201 - 500 |
| Turnover | 1000+ |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: