Price ₹
1,00,000.00
₹1,00,000.00
| General Details: | |
| Frequency | 50 Hz |
| Display Type | Digital |
| Voltage | 220V |
| Others: | |
| Accuracy | Plus Minus 2 % at full load (with master load) |
| Brand | PRESTO |
| Dimension | 600 x 500 x 863 mm |
| Display | LED Digital Graphical |
| Item Code | PCT-100-C-Wintest |
| Load Cell Capacity | 100 Kgf |
Order the PRESTO Crush RCT/ECT/FCT/ Digital Cum Computerized Model, 220V for application-ready performance and dependable commercial use. Enquire now to get product details and the best deal from a trusted supplier.
Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| GST | 06AAACP9778K1ZR |
| Year of Establishment | 2017 |
| Number of Employees | 201 - 500 |
| Turnover | 1000+ |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: