Price ₹
1,00,000.00
₹1,00,000.00
| General Details: | |
| Material | Stainless Steel |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
| Size | 18"x18"x18" |
| Others: | |
| Air-Flow Direction | Duel Air Flow |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | PRESTO |
| Delivery Time | 4 weeks |
| Display | Digital |
| Display Type | Digital |
| Door Type | Single Door |
| External Dimension | 455X455X455 |
| Features | Special T/P action to avoid overshooting of temperature Controlling |
| I Deal In | New Only |
| Item Code | PAAD-35 |
| Model Name/Number | PAAD - 35 |
| Oven Type | Cabinet Ovens |
| Power Source | 220 V |
| Temp Range | Upto 250 Degree C (Upper Ranges Available As per Requirement) |
| Temperature | 300 deg. Celsius |
| Usage/Application | WOOD |
| Voltage | 220V |
| Warranty | 1 Year |
Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| GST | 06AAACP9778K1ZR |
| Year of Establishment | 2017 |
| Number of Employees | 201 - 500 |
| Turnover | 1000+ |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: