Price ₹
95,001.00
₹95,001.00
| Model | pouch leak tester |
| Others: | |
| Accuracy | 0.5% of the measure |
| Application | Pouch testing |
| Automation grade | Automatic |
| Brand | Presto |
| Chamber material | Acrylic |
| Chamber volume | 20 L |
| Country of Origin | Made in India |
| Display Type | Digital |
| Least Count | 10 mm Hg |
| Material | Mild & Stainless Steel |
| Power | 220V, Single phase, 50 Hz |
| Power supply | 230 V AC |
| Pump type | Venturi |
| Seal type | Rubber gasket |
| Vacuum adjustable up to | 800 mb (-600 mm-Hg.) |
| Vacuum level | 0-800 |
Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| GST | 06AAACP9778K1ZR |
| Year of Establishment | 2017 |
| Number of Employees | 201 - 500 |
| Turnover | 1000+ |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: