Price ₹
15,000.00
₹15,000.00
/ Bag
| Model | PPSS-2000 (C) Wintest) |
| Least Count | 20 gm |
| Capacity | 20 Kgf |
| Dimensions | 600x500x1120 mm |
| Speed | 300 mm/min +- 5% |
| Others: | |
| Brand | PRESTO |
| Dimension | 600 x 500 x 1120 mm |
| Item Code | PPSS-2000 |
| Material | Mild Steel |
| Model Name/Number | PPSS-2000 |
Order the Peel / Seal / Bond and Adhesion Tester Digital Cum Computerised Model for application-ready performance and dependable commercial use. Enquire now to get product details and the best deal from a trusted supplier.
Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| GST | 06AAACP9778K1ZR |
| Year of Establishment | 2017 |
| Number of Employees | 201 - 500 |
| Turnover | 1000+ |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: