Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
/ Bag
| General Details: | |
| model | Zeus Ultimo 3.0 |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Others: | |
| Accuracy | +- 2% at full range (with master load) |
| Brand | Presto Stantest Pvt. Ltd. |
| Display Type | Digital (LED) |
| Grip Separation | Min 25mm and Max. 700mm (applicable only with vice type standard grip) |
| Item Code | TTM-D |
| Dimensions | 1325 x 650 x 1550 mm |
| Standard Speed | 50-500 mm/min |
| Communication Converter | USB / RS 485 |
Order the UTM Zeus Ultimo 3.0 tensile testing machine, For Industrial for application-ready performance and dependable commercial use. Enquire now to get product details and the best deal from a trusted supplier.
Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| GST | 06AAACP9778K1ZR |
| Year of Establishment | 2017 |
| Number of Employees | 201 - 500 |
| Turnover | 1000+ |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: