Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
| Display | HMI TFT colour screen 7" |
| Material | Mild Steel or Stainless Steel |
| Others: | |
| Accuracy | plus minus 2% at full range. |
| Brand | PRESTO |
| Item Code | PSIT-60 |
| Load hold time | 9999 sec. |
| Max Stroke | 999999 Stroke |
| Power | 220 V AC |
| Pressure test range | 40 to 135 psi |
Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| GST | 06AAACP9778K1ZR |
| Year of Establishment | 2017 |
| Number of Employees | 201 - 500 |
| Turnover | 1000+ |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: