Price ₹
80,000.00
₹80,000.00
| General Details: | |
| Voltage | 220 V |
| Usage/Application | Industrial |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | Mild Steel |
| Others: | |
| Accuracy | Plus Minus 2% at Full Load (with master load) |
| Brand | PRESTO |
| Grip To Grip Separation | Min 25mm and Max. 700mm (applicable only with vice type standard grip) |
| Item Code | TTM-D-C |
| Model Name/Number | TTM-D (C) Zeus Ultimo |
| Size | 1125 x 650 x 1550 mm |
Order the Mild Steel Computerized Tensile Testing Machine, For Industrial for application-ready performance and dependable commercial use. Enquire now to get product details and the best deal from a trusted supplier.
Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| GST | 06AAACP9778K1ZR |
| Year of Establishment | 2017 |
| Number of Employees | 201 - 500 |
| Turnover | 1000+ |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: