Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220V |
| Usage/Application | PET Bottle |
| Others: | |
| Bottle Neck Holder | 21.74 mm (Other Sizes available on request) |
| Brand | PRESTO |
| Item Code | PHWBC-NXG |
| Material | Aluminum or Stainless steel |
| Maximum Diameter of Bottle | 130 mm |
| Number of Heating wires | Standard 2 |
| Sample Cut length | Adjustable minimum 60 mm and Maximum 320 mm |
Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| GST | 06AAACP9778K1ZR |
| Year of Establishment | 2017 |
| Number of Employees | 201 - 500 |
| Turnover | 1000+ |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: