Price ₹
1,00,000.00
₹1,00,000.00
/ Bag
| Model | PHWBC-NXG 2.0 |
| Power | 220V |
| Phase | Single Phase |
| Others: | |
| Bottle Neck Holder | 21.74 mm |
| Heat Control | Variable through Port |
| Cut Length | 60 mm & Max. 320 mm |
| Heating Method | Kanthal Element wire |
Order the Hot Wire Bottle Cutter – NXG 2.0 Model for application-ready performance and dependable commercial use. Enquire now to get product details and the best deal from a trusted supplier.
Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| GST | 06AAACP9778K1ZR |
| Year of Establishment | 2017 |
| Number of Employees | 201 - 500 |
| Turnover | 1000+ |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: