Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| Voltage | 220V |
| Others: | |
| Accuracy | plus minus 2% at full range |
| Brand Name | PRESTO |
| Delivery Time | 4 Weeks |
| Display Type | Digital |
| Equipment Range | 220 psi |
| Inner Diameter of testing container | 200 mm plus minus 10 mm |
| Item Code | PSST-0113 |
| Least Count | 1 PSI |
| Materia | Anodized aluminum |
| Recommended Order Quantity | 1 Unit |
| Power | 220V |
| Test Range | 175 psi |
Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| GST | 06AAACP9778K1ZR |
| Year of Establishment | 2017 |
| Number of Employees | 201 - 500 |
| Turnover | 1000+ |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: