Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
/ Bag
| General Details: | |
| Model | PCT -100 |
| Display Type | Digital |
| Voltage | 220V |
| Others: | |
| Accuracy | Plus Minus 2% at full load (with master load) |
| Brand | PRESTO |
| Capacity | 100 Kgf |
| Dimension | 600 x 500 x 863 mm |
| Item Code | PCT-100 |
| Power | 220V |
| Speed | 12.5 plus minus 2.5 mm/min |
Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| GST | 06AAACP9778K1ZR |
| Year of Establishment | 2017 |
| Number of Employees | 201 - 500 |
| Turnover | 1000+ |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: