Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
/ Bag
| General Details: | |
| model | PSR - 292 |
| Material | Mild Steel |
| Voltage | 220V |
| Display Type | Digital (LED) |
| Others: | |
| Brand | PRESTO |
| Dimensions | 420 x 550 x 680 mm |
| Lower Motor Capacity | 1/4 HP |
| Model Name/Number | PSR-292 |
| Rotational Speed | 60 rpm +-2 rpm |
| Safety Lock | Yes (with upper clamp) |
Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| GST | 06AAACP9778K1ZR |
| Year of Establishment | 2017 |
| Number of Employees | 201 - 500 |
| Turnover | 1000+ |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: