Price ₹
20,000.00
₹20,000.00
/ Bag
| General Details: | |
| model | PCCTM - 100 |
| Display Type | Digital Display |
| Capacity | 1000kgf |
| Voltage | 220V |
| Others: | |
| Accuracy | +- 2% full scale (with master load) |
| Dimensions | 560 x 475 x 810 mm |
| Load cell capacity | 1000 kgf |
| loading speed | 50 mm/min |
| Mechanism | Pneumatic |
| Power Requirement | 220V |
| Resolution/ Least Count 500 g | 500 g |
Order the Core Compression Tester Motorized for application-ready performance and dependable commercial use. Enquire now to get product details and the best deal from a trusted supplier.
Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| GST | 06AAACP9778K1ZR |
| Year of Establishment | 2017 |
| Number of Employees | 201 - 500 |
| Turnover | 1000+ |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: