Price ₹
1,50,000.00
₹1,50,000.00
| General Details: | |
| model | Carton Compression Tester |
| Others: | |
| Brand | Presto |
| Capacity | 100 kgf |
| Country of Origin | Made in India |
| Data Output | USB |
| Display Type | Computerized |
| Grip Type | Pneumatic clamp |
| Load Resolution | 0.1 kgf |
| Material | Mild Steel |
| Max Box Size | 400*400 mm |
| Platform Size | 250*250 mm |
| Power Supply | 230 V 50 Hz |
| Test Modes | Hold load |
| Test Modes | Peak load |
| Voltage | 220 V |
Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| GST | 06AAACP9778K1ZR |
| Year of Establishment | 2017 |
| Number of Employees | 201 - 500 |
| Turnover | 1000+ |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: