Price ₹
1,50,000.00
₹1,50,000.00
/ Bag
| General Details: | |
| model | Burst Gene 4.0 |
| Material | Mild Steel |
| Voltage | 220V |
| Power | 220V |
| Phase | single phase |
| Others: | |
| Dimensions | 540 x 600 x 450 mm |
| Memory(to hold test value) | Up to 9 test values |
| Model Name/Number | PBG - 400 (2.0) |
| Production Capacity | 40 kg/cm² |
| Test fluid | Glycerinabout 98% purified (lab grade) |
| Test Range | 1 Kg / cm2 to 38 Kg / cm2 |
Order the Burst Genie 4.0, Model Name/Number: Pbg - 400 (4.0) for application-ready performance and dependable commercial use. Enquire now to get product details and the best deal from a trusted supplier.
Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| GST | 06AAACP9778K1ZR |
| Year of Establishment | 2017 |
| Number of Employees | 201 - 500 |
| Turnover | 1000+ |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: