Price ₹
2,00,000.00
₹2,00,000.00
| General Details: | |
| Material | Mild Steel |
| Others: | |
| Accuracy | +- 2% full scale (with master load) |
| Display | LED (Digital) |
| Least Count | 100 g / 0.1 kgf |
| Load cell Capacity | 100 kgf |
| Platform Size | 250 X 250 mm |
| Power Supply | 220V |
| Test Speed | 12.5 +- 2.5 mm/min |
Order the Box Compression Tester - Mini Digital for application-ready performance and dependable commercial use. Enquire now to get product details and the best deal from a trusted supplier.
Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| GST | 06AAACP9778K1ZR |
| Year of Establishment | 2017 |
| Number of Employees | 201 - 500 |
| Turnover | 1000+ |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: