Price ₹
1,50,000.00
₹1,50,000.00
| General Details: | |
| Model | Box Compression Tester |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand | Presto |
| Capacity | 1000 kgf |
| Country of Origin | Made in India |
| Data Output | USB |
| Display Type | Computerized |
| Grip Type | Pneumatic clamp |
| Least Count | 100 gf |
| Load Resolution | 0.1 kgf |
| Material | Mild Steel |
| Max Box Size | 1000x1000x1000 mm |
| Platform Size | 600*600 & 1000*1000 mm |
| Power Supply | 230 V 50 Hz |
| Test Modes | Peak load, Hold load |
| Voltage | 220 V |
Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| GST | 06AAACP9778K1ZR |
| Year of Establishment | 2017 |
| Number of Employees | 201 - 500 |
| Turnover | 1000+ |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: