Price ₹
90,000.00
₹90,000.00
/ Bag
| Model | PPSS-2000 |
| Dimensions | 600 x 500 x 1120 mm |
| Others: | |
| Voltage | 220 V |
| Used For | Paper & Plastic - Tape & glue |
| Display | LED (Digital) 7 segment / - Graphical report |
| Finish | Powder coated Havel Gray & Blue combination finish and bright chrome / zinc plating for corrosion re |
| Frequency | 50 Hz |
| Load Cell Capacity | 20Kgf |
| Material | Mild Steel |
Order the Peel Seal Bond And Adhesion Strength Tester, Paper & Plastic for application-ready performance and dependable commercial use. Enquire now to get product details and the best deal from a trusted supplier.
Price ₹
10,00,000.00
₹10,00,000.00
Price ₹
10,000.00
₹10,000.00
| GST | 06AAACP9778K1ZR |
| Year of Establishment | 2017 |
| Number of Employees | 201 - 500 |
| Turnover | 1000+ |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: