Price ₹
3,000.00
| General Details: | |
| Heating Power | 3 kW x 3 No.s |
| Others: | |
| Accuracy | +- 2 Degree Celsius |
| Brand | PRESTO |
| Height | L 1200 x W 600 x H 600 mm |
| Model Name/Number | PWBD 0135 |
| Power | 3 Phase With Neutral |
Price ₹
3,00,000.00
/ Bag
| General Details: | |
| model | PWBD 0136 |
| Usage/Application | Biomedical Microbiology |
| Others: | |
| Ambient Temp Deg Celsius | Up to 90 Degree C |
| Brand | PRESTO |
| Dimensions | L 1550 x W 970 x H 800 mm approx |
| Features | Highly accurate PT-100 sensor for temperature control |
| Inner Material | Stainless Steel |
| Item Code | PWBD-0136 |
| Model Name/Number | PWBD 0136 |
| Outer Material | Mild Steel |
| Temperature Accuracy | +- 2 Degree C |
if you are interested, please fill the below details: